I.T.S.F
Murcia - 2019 (ITSF WCUP)
Finished [02/07/2019 - 07/07/2019]
F.A.S.T
INFORMATION
Competition finished Men Doubles - Competition finished 07-05-19 - Competition finished
Qualifications
Eliminations
Elimination rankings
110 teams
Rank. Team
1 Blake ROBERTSON (USA) - Ryan MOORE (USA)
2 Mark DOST (NLD) - Twan HERMANS (NLD)
3 Terry RUE (USA) - Billy PAPPAS (USA)
3 Ruben HEINRICH (DEU) - Minyoung BAI (DEU)
5 Tommy YORE (USA) - Jay ALAEI (USA)
5 Daniel SORGER (DEU) - Raphael HAMPEL (DEU) (TS 4)
5 Adam TOURMENTE (FRA) - Sébastien MECKES (FRA)
5 Steffen ZIPFEL (DEU) - Oke HARMS (DEU)
9 François VEILLEUX (CAN) - Laurent PAQUIN-MARCOTTE (CAN)
9 Yannick CORREIA (LUX) - Leonardo STAMERRA (LUX)
9 Thijs VAN SCHIJNDEL (NLD) - Raoul CHAMULEAU (NLD)
9 Felix DROESE (DEU) - Alexander DI BELLO (DEU) (TS 2)
9 Vojtech HOLUB (CZE) - Radek DRDA (CZE) (TS 1)
9 Deron BONE (USA) - Todd LOFFREDO (USA)
9 Cam BURROWS (CAN) - Mario IANNUZZI (CAN)
9 Sascha GUSCHEH (AUT) - Jakob HEINREICHSBERGER (AUT)
17 Stephan MIKULA (AUT) - Marco Patrick NIEDERMAYER (AUT)
17 Simon EDWARDS (CAN) - Will STRANKS (CAN)
17 Stefan SCHÖB (CHE) - Patrik LANDOLT (CHE)
17 Steve DIAS (LUX) - Carlos DA SILVA (LUX)
17 Gaël LAGRANGE (FRA) - Adel YOUSFI (FRA)
17 Lukas MAYERHOFER (AUT) - Wolfgang BREUER (AUT) (TS 3)
17 Finn MEYER (DEU) - Semin MENSAH (DEU)
17 Gustavo SILES (CRI) - Calvo RODOLFO (CRI)
17 Julien LEBECQ (FRA) - Driss HASSAN (FRA)
17 Elroy STARREN (NLD) - Henk HABETS (NLD)
17 Niklaas WESTERMANN (DEU) - Thomas HAAS (DEU)
17 Benjamin STRUTH (DEU) - Marc STOFFEL (DEU)
17 Jan ZANTA (CZE) - Petr POSPECH (CZE)
17 Joe HAMILTON (GBR) - Robert ATHA (GBR)
17 Sadik SOZDINLER (TUR) - Cihan AN (TUR)
17 Marvin VELASCO (DEU) - Jörg HARMS (DEU)
33 Sebastian IAMARINO (ARG) - Daniel JUAREZ (ARG)
33 Tom YORE (USA) - Tracy MCMILLIN (USA)
33 Thomas ZIEGLER (CHE) - Pascal NATER (CHE)
33 Andrés LOZANO (PER) - Alexander CUBA (PER)
33 Miguel DOS SANTOS LOTE (FRA) - Hervé DOS SANTOS LOTE (FRA)
33 Jozef HORCIAK (SVK) - Peter CINGEL (SVK)
33 Matej VOLEK (CZE) - Martin DOUSA (CZE)
33 Hussain BLOSHI (KWT) - Ahmad ABBAS (KWT)
33 Andy COESSENS (BEL) - Koen LE PERCQ (BEL)
33 Rok SOSTARIC (SVN) - Matevz JERAS (SVN)
33 Richard MARSH (GBR) - Christopher LYALL (GBR)
33 Alejandro MEYER-CASTRO (CHE) - Mirko RAMSER (CHE)
33 Jorge CHAVEZ AEDO (PER) - Diego ZÚÑIGA (PER)
33 Tomaz COHA (SVN) - Simon ZORMAN (SVN)
33 Peter FELDER (CHE) - Adrian SCHULER (CHE)
33 Nhu TRAN (CAN) - Mario ARIGANELLO (CAN)
33 Mirko PLACIDO (ITA) - Simone RUSSO (ITA)
33 Giuliano BENTIVOGLIO (BEL) - Alain WINDMOLDERS (BEL)
33 Hannes WALLIMANN (CHE) - Pascal SALZGEBER (CHE)
33 Ladislav KREPELA (CZE) - Josef EGER (CZE)
33 Jozef KUCHTA (SVK) - Martin GROBAR (SVK)
33 Mohammed ALHALAWAJI (KWT) - Mohammad ALABDULLAH (KWT)
33 Mario TOMOV (BGR) - Denis BISEROV (BGR)
33 Kevin GRANGE (FRA) - Nicolas CONSTANTIN (FRA)
33 Matej VIDERGAR (SVN) - Dejan KOCJANCIC (SVN)
33 Matthew WARR (GBR) - Callum OAKES (GBR)
33 Felix LANYI (DEU) - Maximilian HOYER (DEU)
33 Cristian BALAS (ROU) - Najib MALLI (ROU)
33 Massimo CARUSO (ITA) - Gabriele ROSSONI (ITA)
33 Luigi ROSICA (ITA) - Luca MARRAZZO (ITA)
33 Danail ZLATAROV (BGR) - Dimitar FILIPOV (BGR)
33 Axel PAULSEN (DEU) - Pascal OLBRICH (DEU)
65 Jeroen KUTAYDIN (NLD) - Rick HANSSEN (NLD)
65 Vlad LAZAROIU (ROU) - Eugen DUMITRESCU (ROU)
65 Ivo PILARSKI (BGR) - Vasil KONSTANTINOV (BGR)
65 Brandon MUNOZ (CRI) - Carlos CESPEDES (SACA) (CRI)
65 Hiromi OKAMURA (JPN) - Tokuya KOJIMA (JPN)
65 Tom LEMMENS (BEL) - Peter CONINX (BEL)
65 David RUDOLSKÝ (CZE) - Jakub ROUTNER (CZE)
65 Denis LISTYEV (RUS) - Danila FANDEEV (RUS)
73 Tony SPREDEMAN (USA) - Robert MARES (USA)
74 Maxime BLIN (FRA) - Sébastien ZAPATER (FRA)
75 Jarkko SIPILÄ (FIN) - Teemu KOIVUNEN (FIN)
76 Mohammad ALKHARRAZ (KWT) - Saud ALYASEEN (KWT)
77 Vijay BHATTOE (NLD) - Qaiser SYED (NLD)
78 Biao LI (CHN) - Wei HONGSHUAI (CHN)
79 Mario BINDER (AUT) - Sebastian EINETER (AUT)
80 Andrey KOLYSHKIN (RUS) - Valeriy SOKOLOV (RUS)
81 Alexander MARKIN (RUS) - Ivan KLENOVSKIY (RUS)
82 Francisco MONTERO (CRI) - Marco vinicio CHACON JIMENEZ (CRI)
83 Takumi IWATA (JPN) - Takashi FUJISHIRO (JPN)
84 Mattia ROMANO (ITA) - Marco BERTELLI (ITA)
85 Sinan CINKAYA (TUR) - Salter ALAGOZ (TUR)
86 Lukas ORAVCIK (SVK) - Marek MINÁR (SVK)
87 Christopher FRANZINI CACERES (CHL) - Manuel CACERES ARAYA (CHL)
88 Jesus Manuel REAL DIAZ (ESP) - Juan Francisco MARTINEZ ANDRADE (ESP)
89 Arttu VÄLIMÄKI (FIN) - Topi TIENAHO (FIN)
90 Robert WIRSKI (POL) - Lukasz KLOS (POL)
91 Mário SILVA (PRT) - Gonçalo DOS SANTOS (PRT)
92 Miguel MOREIRA (PRT) - Luis CLEMENTE (PRT)
93 Tiago MESSIAS (PRT) - João MOREIRA (PRT)
94 Mohammad CHAMANI (IRN) - Abbas BABAPOUR (IRN)
95 Fernando SANTOS (BRA) - Luis GRIMM (BRA)
96 Bruno GONCALVES (LUX) - Daniel DE MACEDO (LUX)
97 Gilbert DACUNHA (PRT) - Nelson DA ROCHA (PRT)
98 Gerson PINHEIRO (BRA) - Carlos MIYASHIRO (BRA)
99 Vladislav POPOVIC (SRB) - Vladimir POPOVICH (RUS)
100 Ryan TIMMERS (BEL) - Tim BELMANS (BEL)
101 Nicolas-claude DUQUE (JPN) - Yuji INAGAMI (JPN)
102 Carlos ARCEO YELA (ESP) - Miguel AMEZ RIENDAS (ESP)
103 Navdeep SINGH (IND) - Mohammad ARSHAD (IND)
104 Fan, yi-chen 樊一尘 (CHN) - Sun, zhi-hao 孙志豪 (CHN)
105 Roberto CORSELLI (ITA) - Luigi RICCIARDIELLO (ITA)
106 Santiago DIAZ (ARG) - Miguel Angel Ruiz DIAZ (ARG)
107 Martin CAPAUL (PER) - Kenneth DALE (PER)
108 Adelfo TORTOLERO (MEX) - Benito GUEVARA (MEX)
109 Arturo SANCHEZ FERNANDEZ (ESP) - Fernando RECIO JIMÉNEZ (ESP)
110 Carlo FRANZINI CACERES (CHL) - Federico natanael AGUILAR (CHL)